30.05.2015 in Aktualności by irma Comments Off

13. Multimedia Happy End w Częstochowie – rusza nabór filmów

nabor-filmów-MHEOrganizatorzy najbardziej optymistycznego festiwalu filmowego w Polsce zapraszają już po raz trzynasty wszystkich filmowców-optymistów do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym.

13. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych odbędzie się w dniach 21–24 października 2015 r. w Częstochowie. To będzie pierwsza edycja w Częstochowie, do której festiwal przenosi się w tym roku z Rzeszowa. Projekcje konkursowe będą miały miejsce w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja”. Uroczysty finał zaplanowany jest w Filharmonii Częstochowskiej.

To święto pozytywnego kina gromadzi co roku tysiące widzów oraz wielu artystów, którzy zjeżdżają się z całego kraju. Festiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Warunek jest jeden: muszą być optymistyczne.

– Optymistyczny, nie zawsze oznacza komedię — podkreśla Piotr Żukowski, Dyrektor Multimedia Happy End — Na naszym festiwalu pokazujemy często filmy pozornie smutne, wzruszające, ale zawierające pozytywne przesłanie. Takie, po których widz wychodzi z kina z uśmiechem na twarzy, nawet jeśli ma łzy w oczach.

Filmy jak zwykle oceni publiczność. Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 000 zł od sponsora tytularnego, Multimedia Polska. Twórcy najlepszych obrazów otrzymają statuetki Złotych Ryb. Grand Prix, zeszłorocznego 12 Multimedia Happy End zdobył film fabularny pt. „Kemping” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego.
Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty filmowe, które odbędą się Centrum Promocji Młodych, pokazy specjalne, spotkania z twórcami oraz seans filmowy dla dzieci Happy End Dzieciom. Nagrodzone filmy są prezentowane na pokazach pofestiwalowych w całej Polsce.
Festiwal jest skierowany do profesjonalistów, studentów szkół filmowych jak i twórców niezależnych. Do konkursu można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne, pełnometrażowe i krótkometrażowe. Warunkiem zakwalifikowania filmu jest zawarty w nim optymizm.
Filmy można zgłaszać do 1 sierpnia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.happyend.multimediaoff.pl.

Multimedia Happy End powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF, który jest realizowany przez ogólnopolskiego operatora kablowego Multimedia Polska. Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Festiwal powstaje przy wsparciu finansowym Miasta Częstochowa. Organizatorem imprezy jest Fundacja Obrazy bez Granic, a producentem Studio Filmowe Exd’Art – obrazy bez granic.

Comments are closed.

Polecane

copyright 2008-2010 EX d'ART obrazy bez granic | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium