22.05.2013 in Aktualności by irma Comments Off

“Piotrek 13-go 2: skórza twarz”

Po wielomiesięcznej postprodukcji dobiegły końca prace nad drugą częścią zabójczej parodii amerykańskich horrorów „Piotrek 13-go 2: skórza twarz”. W rolę tytułowego Piotrka wcielił się ponownie sam reżyser i scenarzysta – Piotrek Matwiejczyk.

Tak jak w poprzedniej części na ekranie zobaczymy dobrze już znanych z filmów Matwiejczyka niezależnych aktorów jak i gwiazdy polskiego kina jak: Andrzej Gałła, Marcin Bosak, Andrzej Grabowski, Krzysztof “Grabaż” Grabowski, Grzegorz Halama, Przemysław Cypryański, Edward Linde Lubaszenko i Przemysław Bluszcz.

Do zabawy przyjął zaproszenie też Krzysztof “Grabaż” Grabowski – wokalista zespołu Strachy na Lachy.

Jak parodia to parodia. W „Piotrek 13-go 2″ można doszukać się wielu wątków z wielu słynnych i znanych filmów.

W filmie wystąpił również gościnnie wszystkim dobrze znany Grzegorz Halama a to wszystko za sprawa kurczaków, które pojawiły się w filmie.

Piotr Matwiejczyk jest nie tylko scenarzystą, reżyserem i aktorem. Jak to bywa w przypadku polskiego kina niezależnego musi być również własnym dystrybutorem. W planach jest wprowadzenie w pakiecie części pierwszej i drugiej do sieci kin studyjnych jeszcze w tym roku.

Film powstał przy wsparciu finansowym m.in. spółki Multimedia Polska, która od wielu lat realizuje Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF.

Zdjęcia do filmu zrealizował Piotr Żukowski przy współpracy Michała Kępińskiego. Film powstał w koprodukcji: Muflon Pictures, Exdart – obrazy bez granic i Studia Alternatyva.

Comments are closed.

Polecane

copyright 2008-2010 EX d'ART obrazy bez granic | some text here if you want

Using AcosminGAZZETE designed by Acosmin Premium